Las Ramblas: Τώρα στην Σκιάθο το hot spot coffee bar – Αποκαλυπτικός ο ιδρυτής Θάνος Κομπογιαννόπουλος (Video & Photos)
Η Las Ramblas Breakfast and Coffee Brewers είναι συνώνυμη με τον εκλεκτό καφέ, το Breakfast και το ιδιαίτερο Brunch.
![](https://skiathoschannel.gr/wp-content/uploads/2024/07/Las-Ramblas-Breakfast-and-Coffee-Brewers-6-1024x768.jpg)
![](https://skiathoschannel.gr/wp-content/uploads/2024/07/Las-Ramblas-Breakfast-and-Coffee-Brewers-4-1024x768.jpg)
Τα καταστήματα Las Ramblas Breakfast and Coffee Brewers -βασισμένα στην ευρηματική έμπνευση του επιχειρηματία Θάνου Κομπογιαννόπουλου- έκαναν την πρώτη τους εμφάνιση τον Δεκέμβριο του 2010 στο κέντρο της Λάρισας και πιο συγκεκριμένα στον πεζόδρομο της Απόλλωνος.
![](https://skiathoschannel.gr/wp-content/uploads/2024/07/Las-Ramblas-Breakfast-and-Coffee-Brewers-7-1024x588.jpg)
![](https://skiathoschannel.gr/wp-content/uploads/2024/07/Las-Ramblas-Breakfast-and-Coffee-Brewers-1-1024x768.jpg)
Μέσα σε λίγο καιρό έγινε η αλυσίδα έγινε συνώνυμη με τον εκλεκτό καφέ ενώ από το 2014 και έπειτα δεν σημαίνει μόνο specialty coffee καθώς άρχισε να είναι συνυφασμένη με το Breakfast και το ιδιαίτερο Brunch.
![](https://skiathoschannel.gr/wp-content/uploads/2024/07/Las-Ramblas-Breakfast-and-Coffee-Brewers-3-1024x768.jpg)
Οι σεφ και οι ζαχαροπλάστες της εμπνέονται διαφορετικά πιάτα δημιουργώντας έναν μπουφέ που δίνει ιδιαίτερη γευστική νότα στα Κυριακάτικα πρωινά σας.
![](https://skiathoschannel.gr/wp-content/uploads/2024/07/Las-Ramblas-Breakfast-and-Coffee-Brewers-5-1024x768.jpg)
Όπως με τον καφέ έτσι και με το φαγητό χρησιμοποιούν εκλεκτές πρώτες ύλες για το καλύτερο αποτέλεσμα στο πιάτο μας.
![](https://skiathoschannel.gr/wp-content/uploads/2024/07/Las-Ramblas-Breakfast-and-Coffee-Brewers-8-1024x768.jpg)
Τώρα και στην Σκιάθο μετατρέπουν την κάθε μας στιγμή σε μια μοναδική εμπειρία γεμάτη αξέχαστες γεύσεις και μυρωδιές.
![](https://skiathoschannel.gr/wp-content/uploads/2024/07/Las-Ramblas-Breakfast-and-Coffee-Brewers-2-1024x768.jpg)
Χαρακτηριστικά είναι τα λόγια του Θάνου Κομπογιαννόπουλου στο Skiathoschannel.gr για το νέο κατάστημα που αλλάζει το τοπίο στο νησί μας: «Πάμε… δυνατά όσο μπορούμε για την ανάπτυξη του δικτύου στο μέτρο του δυνατού και προσιτού με σκοπό να το χαρεί ο κόσμος και εμείς να του προσφέρουμε την καθημερινή εξέλιξη της ποιότητας της ζωής του».
Ρεπορτάζ: Γιάννης Αποστολίδης